logo Kapitał Ludzki logo Unii Europejskiej
Polski Związek Niewidomych - Okręg Łódzki

  3 października wybraliśmy się z naszymi dzieciakami na wycieczkę do Borysewa. Jest to niezwykłe miejsce, gdzie na 22 ha można spotkać się z ponad 60 gatunkami zwierząt z pięciu kontynentów świata.

Skorzystaliśmy z pomocy przewodnika, bardzo sympatycznego młodego chłopaka, który z dużym znawstwem opowiadał o zwierzętach mieszkających w ZOO. Dzieci słuchały może nie zawsze uważnie, bo jednocześnie zrywały trawę, aby trochę podkarmić zwierzęta, które widać było oczekiwały tego.
Zobaczyliśmy zebry, wielbłądy, małpy, białe tygrysy, fokę – która akurat była karmiona. Zjadła całe wiadro ryb, jednocześnie popisując się przed nami swoją zręcznością.
Czas mijał niezauważenie, nikt nie czuł zmęczenia. Narobiliśmy sporo zdjęć.
Po pysznym obiedzie w grill barze czekały na nas kolejne atrakcje;
odwiedziny mini zoo, gdzie dzieciaki chętnie skorzystały z przejażdżki na mini kucykach szetlandzkich, pobawiły się z mini kózkami i świnkami wietnamskimi. Można było przytulic się do przyjaznej lamy i pogadać z osłem.
A na koniec jeszcze plac zabaw, na którym „zapraszały” do zabawy huśtawki, trampolina, a także olbrzymia dmuchana zjeżdżalnia, z której nawet nasza kadra nie odmówiła sobie zjazdu (chociaż tak naprawdę nie było jej wolno).
Przez cały czas trwania wycieczki towarzyszyło nam czworo studentów, którzy oprócz sprawowania opieki nad dziećmi, umilali czas grając na gitarze i śpiewając turystyczne piosenki.
Było świetnie.
Chętnie wrócimy do Borysewa kolejny raz.

  

 

 

Powieksz
logo Polskiego Związku Niewidomych

PZN Okręg Łódzki
ul. Więckowskiego 13
90-721 Łódź

tel. (42) 633 44 18,

fax. (42) 630 65 05

 

KRS 0000087884

 

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Instytucja Pośrednicząca 2 stopnia logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
Copyright © 2009 PZN Okręg Łódź
Projekt i wykonanie: Lux Futuri
Ilość wejść: 1491590