logo Kapitał Ludzki logo Unii Europejskiej
Polski Związek Niewidomych - Okręg Łódzki

 Ważna informacja    

            Wszystkim uczestnikom projektu  „Placówka rehabilitacyjna dla niewidomych” pragniemy przypomnieć, że w ramach udziału w nim mogą  skorzystać z bezpłatnych konsultacji okulistycznych i psychologicznych.

 Możemy umówić spotkanie z rehabilitantem widzenia, który pomoże dobrać specjalistyczny sprzęt optyczny, nauczyć jak „uratować” resztki wzroku. Drobny sprzęt jak lupy, monookular itp. można na próbę pożyczyć. Uzyskacie Państwo precyzyjną informację jak uzyskać dofinansowanie na zakup takiego sprzętu.

Specjaliści są gotowi nauczyć Państwa obsługi sprzętu elektronicznego (np. telefonów komórkowych, czytaka). Prowadzimy szkolenia z obsługi komputera oraz języków obcych.

Pomożemy w doborze odpowiedniego sprzętu elektronicznego, w tym komputerów  i specjalistycznego oprogramowania do indywidualnych potrzeb osoby niewidomej  lub niedowidzącej, pomożemy w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie oraz zakupie.

Zachęcamy do udziału w spotkaniach integracyjnych odbywających się w świetlicy PZN oraz Okręgowej Bibliotece.

Na tych spotkaniach przy kawce i ciasteczku możemy porozmawiać o nurtujących nas tematach, spotkać się z ciekawymi ludźmi wysłuchać prelekcji z zagadnień zdrowotnych, geograficznych, historycznych i kulturalnych.

Dla beneficjentów projektu oferujemy  kilkudniowe warsztaty wyjazdowe oraz jednodniowe wycieczki.Szczególnie dla osób, które niedawno straciły wzrok proponujemy naukę  samodzielnego wykonywania codziennych czynności (przygotowywania posiłków, ubierania ale również   dostosowania  mieszkania i urządzania jego przestrzeni).Nasi orientanci przeszkolą w zakresie samodzielnego poruszania się w terenie, posługiwania  białą laską, nauczą drogi do pracy, szkoły lub innych ważnych miejsc.

Zależy nam aby korzystali Państwo z naszej oferty.

                                                                                              Zapraszamy !

logo Polskiego Związku Niewidomych

PZN Okręg Łódzki
ul. Więckowskiego 13
90-721 Łódź

tel. (42) 633 44 18,

fax. (42) 630 65 05

 

KRS 0000087884

 

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Instytucja Pośrednicząca 2 stopnia logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
Copyright © 2009 PZN Okręg Łódź
Projekt i wykonanie: Lux Futuri
Ilość wejść: 1776352