logo Kapitał Ludzki logo Unii Europejskiej
Polski Związek Niewidomych - Okręg Łódzki

INFORMACJA

Polski Związek Niewidomych Okręg Łódzki realizuje projekt pn.

Nasza Wigilja 2019

W ramach realizacji zadania odbędzie się cykl 16 imprez kulturalno – integracyjnych dla osób niepełnosprawnych w szczególności z dysfunkcją wzroku oraz członków rodzin, opiekunów, wolontariuszy. Łącznie w spotkaniach uczestniczyć będzie 500 osób, zamieszkałych na terenie województwa łódzkiego w powiatach:

M. Łódź, Łódzki i łódzki wschodni, opoczyński, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, M. Piotrków Trybunalski i piotrkowski, sieradzki, M. Skierniewice i skierniewicki, tomaszowski, wieluński i wieruszowski, zduńskowolski oraz zgierski.

Celem organizacji imprez w naszych jednostkach terenowych działających na terenie powiatów województwa łódzkiego jest integracja środowiska osób niewidomych i słabowidzących, umożliwienie uczestnikom zaprezentowanie swojej twórczość, docenienie idei wolontariatu, liderów zaangażowanych w prace społeczną na rzecz środowiska, wymianę doświadczeń, budowanie spójnego społeczeństwa lokalnego. Podczas spotkań realizowany będzie konkurs pn. Jak być liderem, którego celem jest docenienie pracy liderów, integracja beneficjentów, mobilizacja uczestników, wolontariuszy i liderów do dalszych działań. Pokazanie, że choć wzrok zawodzi to jednak można przy niewielkiej pomocy funkcjonować i angażować się w życie społeczne. W trakcie imprez zostaną wybrani najaktywniejsi liderzy w naszych jednostkach terenowych, oraz odbędą się prezentacje drobnego sprzętu ułatwiającego samodzielne funkcjonowanie osobom  z problemem wzroku (regulamin konkursu zostanie odczytany na spotkanich). Spotkania realizowane będą w ramach wprowadzenia w świąteczny nastrój.

Projekt jest współfinansowany ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Łódzkiego.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

logo Polskiego Związku Niewidomych

PZN Okręg Łódzki
ul. Więckowskiego 13
90-721 Łódź

tel. (42) 633 44 18,

fax. (42) 630 65 05

 

KRS 0000087884

 

Strona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Instytucja Pośrednicząca 2 stopnia logo Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi
Copyright © 2009 PZN Okręg Łódź
Projekt i wykonanie: Lux Futuri
Ilość wejść: 1374552